Czym napompować koło ? Jaki wybrać sprzęt?

Jakie zastosowanie ma pistolet do pompowania kół?

Wielu z nas prawdopodobnie miało do czynienia z rzeczami, które w pewnym momencie wymagają inflacji. Zazwyczaj mogą to być koła samochodowe, rowerowe, motocyklowe, ale także baseny, dmuchane materace itp. I choć teoretycznie można pompować zwykłą pompką ręczną, najlepiej wykorzystać zalety nowoczesnej technologii. Pistolet do pompowania opon to urządzenie, które znacznie usprawnia i ułatwia proces pompowania różnych przedmiotów. Więcej na ten temat dowiesz się w tym teście.

Pistolet do pompowania kół – do czego służy?

Jak sama nazwa urządzenia wskazuje – pistolet do pompowania opon został wymyślony do wykonania tego zadania, czyli dopompowania kół. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby używać go do pompowania wielu innych przedmiotów. Co możemy pompować kołowym pistoletem pneumatycznym? Mogą to być koła samochodowe, koła rowerowe i koła motocyklowe. Ponadto pistolet przyda się podczas nadmuchiwania basenu, piłki czy dmuchania trampolin i wielu atrakcji festiwalowych przeznaczonych przede wszystkim dla dzieci. Powyższe pozycje nie pokrywają jednak w 100% możliwości korzystania z tego urządzenia.

Czym jest pistolet do pompowania?

Pistolety do pompowania kół dedykowane są głównie do wszelkiego rodzaju warsztatów wulkanizacyjnych, warsztatów samochodowych, serwisów rowerowych, wszędzie tam, gdzie chcesz szybko napompować koła i zmienić opony. Nie oznacza to jednak, że nie można ich używać w domowych warsztatach. Inwestycja w tego typu sprzęt z pewnością może być przydatnym rozwiązaniem, jeśli często zmieniasz koła lub pompujesz inne przedmioty.

Kiedy i w jakich okolicznościach wybrać odpowiedni manometr?

Manometr to urządzenie, które pokazuje nam aktualne ciśnienie cieczy lub gazu. Jeśli zdecydujemy się na pistolet do pompowania opon bez manometru, może się to skończyć fatalnie, gdyż przepompowane lub niedopompowane koło może doprowadzić do wypadku. Do pistoletów do pompowania kół zalecany jest czujnik zegarowy tzw. manometr. Ważne jest, aby zakres na tarczy był dostosowany do zadania, któremu ma służyć. Dlatego najlepiej jest wybrać manometr do pistoletu do pompowania opon, który jest specjalnie dostosowany do swojego zadania.

Dlaczego ważne jest sprawdzanie ciśnienia w oponach?

Prawidłowe ciśnienie w oponach wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Gdy ciśnienie w oponach różni się od zalecanego przez producenta, może to mieć wpływ na wyższe zużycie paliwa. Nieprawidłowe ciśnienie w oponach obniża komfort jazdy i zmniejsza przyczepność pojazdu do nawierzchni. Może powodować podsterowność lub nadsterowność, a także mniejszą żywotność opon.

W najgorszym przypadku wszystko to doprowadzić do wypadku. Warto więc regularnie sprawdzać ciśnienie w oponach, zwłaszcza jeśli planujesz długą podróż. Nie zajmuje to dużo czasu i oszczędza nam wielu potencjalnych kłopotów.

Czy potrzebuję kompresora do obsługi manometru do pompowania kół?

Na postawione powyżej pytanie można odpowiedzieć po prostu – tak. Sprężarka jest bezwzględnie wymagana do korzystania z pompki do opon. Powyższa jednostka jest podłączona do kompresora w celu wytłoczenia powietrza pod określonym ciśnieniem na obiekt, który chcemy nadmuchać. Sprężarki możemy podzielić na dwa typy.

Sprężarka olejowa

Taka sprężarka posiada zbiornik paliwa o dużej pojemności co wpływa na efektywność wykonywanej pracy. Tego typu sprężarki najczęściej można znaleźć w specjalistycznych warsztatach,

Sprężarka bezolejowa

Tego typu produkt ma zbiornik oleju o mniejszej pojemności. Tego typu kompresory są powszechnie stosowane w garażach i domowych studiach hobbystycznych. Jest mniejszy i nie trzeba wymieniać w nim oleju.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest inwestycja w produkt wyprodukowany w Polsce – kompresory Walter. Warto jednak tutaj również wspomnieć, że w przypadku domowego warsztatu wystarczający jest również jego tańszy odpowiednik.

Manometry do pompowania kół

Jaki pistolet do pompowania wybrać?

Na rynku pistoletów do pompowania opon możemy znaleźć różne marki sprzętu. Pytanie jednak, który z nich będzie najlepszym wyborem? Pierwszą rzeczą do rozważenia jest pistolet do pompowania renomowanej firmy Wonder oraz Schrader, świetną alternatywą będzie Rtec.

Manometry Schrader i Michelin, są produktem uznanej marki produkującej opony premium. Stosowany jest głównie w profesjonalnych warsztatach samochodowych i punktach utwardzania. Cieszy się uznaniem i wieloma dobrymi recenzjami w Internecie. Jeśli rozważasz zakup pistoletu do pompowania opon i manometru, zdecydowanie zalecamy zakup tego zestawu. Warto zwrócić uwagę na model Michelin Wonder 2015, który jest dedykowany stacjom diagnostycznym.

Druga grupa pistoletów skupia się na produktach marki Rtec. Jest to pistolet do pompowania opon i manometr do pompowania opon. Polecamy ten zestaw głównie dla hobbystycznych przydomowych garaży lub warsztatów, doskonale nadaje się do powierzonych mu zadań. Jest też tańszy niż Michelin czy Schreader. Ciekawą alternatywą może być manometr do kół Rtec. Stosowana głównie w profesjonalnych warsztatach i punktach wulkanizacyjnych, ze względu na cenę i złożoność montażu. W przypadku warsztatowym znacznie usprawnia pracę związaną z wulkanizacją.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *