Jakie mamy materiały wulkanizacyjne dostępne na rynku.

Materiały wulkanizacyjne ich klasyfikacja

Materiały wulkanizacyjne dzielą się na łaty do opon oraz łaty do dętek. Dodatkowymi akcesoriami są pasty montażowe, oraz wysoko wyspecjalizowana chemia wulkanizacyjna.

Czym różnią się wkłady naprawcze?

Wkłady naprawcze do opon można podzielić na wkłady radialne oraz wkłady diagonalne. Wkłady radialne pozwalają na naprawy opon przy uszkodzeniach boku, barku lub czoła opony. Wkłady radialne są również wykorzystywane w procesach bieżnikowania opon metodą na zimno jak i na gorąco. Wkłady diagonalne są wykorzystywane w oponach samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, rolniczych i OTR. Wkłady naprawcze uniwersalne posiadają dodatkowe wzmocnienie chroniące przed wybrzuszeniami. Są one wykorzystywane w oponach diagonalnych jak również w oponach radialnych samochodach osobowych, dostawczych i ciężarowych.

Do czego wykorzystywane są łatki do opon?

Łatki do opon UP idealnie sprawdzają się w małych uszkodzeniach w oponach radialnych i diagonalnych, ale również dętkowych jak i bezdętkowych, a także po przebiciach gwoździkowych ówcześnie naprawionych kołkami do opon. Łatki do dętek są wykorzystywane w naprawach na zimno ich zastosowanie nie wymaga specjalistycznych pras wulkanizacyjnych, klejone są za pomocą dedykowanych klei.

Jak dzielą się pozostałe akcesoria do naprawy opon?

Chemia wulkanizacyjna jest niezbędna podczas naprawy opon dętek. Dzieli się ona głównie na zastosowanie odpowiedniego produktu. Materiały wulkanizacyjne posiadają odrębne kleje do zastosowania podczas napraw opon i dętek, natomiast Tech posiada płyn wulkanizacyjny, który jest wykorzystywane podczas klejenia łat do opon i dętek. Mieszanki gumowe zaliczające się do materiałów wulkanizacyjnych przeznaczone są do wypełnień lejków uszkodzeń i ubytków w gumy w oponach wszystkich typów. Można je stosowań w naprawach tylko na gorąco z odpowiednio dobranym płynem / komponentem.

Pasty montażowe są niezbędnym materiałem podczas montażu felgi na oponie. Ich rodzaje są również dobierane przede wszystkim ze względu na oponę. Warto również zwrócić uwagę na warunki atmosferyczne podczas montażu oraz konsystencję danego specyfiku. Pasty montażowe uniwersalne mogą być przeznaczone do wszystkich rodzajów opon. Pasty montażowe pozwalają na szybkie i precyzyjne osadzenie opony na feldze, co jest warunkiem prawidłowego wyważenia kół. Jej używanie zapobiega zapiekaniu się opony oraz chronią jej stopkę przed uszkodzeniem. Pasta montażowa do opon to środek ułatwiający pracę w warsztacie wulkanizacyjnym.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *