Salon z otwartą kuchnią zaleta czy wada ?

Siedem korzyści z przestrzeni życiowej przy otwartej kuch na salon.


Minimalistyczny dom, ale wydaje się mały? Prawdopodobnie powinieneś wypróbować koncepcję wnętrza na planie otwartym, która łączy pokój rodzinny i kuchnię. Pokoje bez ścianek działowych z pewnością sprawią, że Twój dom stanie się bardziej przestronny. Oto kilka zalet połączenia kuchni z salonem lub koncepcji otwartego planu.

Większy i jaśniejszy pokój


Najbardziej widocznym efektem połączenia pokoju rodzinnego z kuchnią jest przestronniejszy, większy i jaśniejszy wygląd. Pomieszczenia wydają się mniejsze z przegrodami, ścianą lub przegrodą. Usunięcie przegród między pokojami, w tym przypadku między kuchnią a pokojem rodzinnym, sprawia, że ​​wnętrze wydaje się rozległe i przyjemne.

Przybliżanie członków rodziny

Generalnie pokój rodzinny jest centrum aktywności wszystkich członków rodziny. W czasie wolnym, twoja rodzina i ty możesz spotkać się lub odpocząć w pokoju rodzinnym. Ale ostatnio, w przypadku zajęć rodzinnych, wiele osób okazuje nowo odkrytą miłość do kuchni.
Połączenie pokoju rodzinnego i kuchni oznacza zintegrowanie tych dwóch ośrodków w jedno. Wtedy oczywiście spotkanie z rodziną będzie o wiele przyjemniejsze. Co więcej, możesz wchodzić w interakcje z rodziną lub przyjaciółmi. Podczas gdy oni odpoczywają, możesz przygotowywać posiłki. Dzięki temu poczujesz się mniej odizolowany niż gotowanie w oddzielnej, konwencjonalnej kuchni.

Łatwiejszy dostęp do innych pokoi

Połączenie kuchni z salonem zapewnia Tobie i Twojej rodzinie łatwiejszy dostęp do otaczających go pomieszczeń, takich jak sypialnie, podwórko (jeśli istnieje), salon i oczywiście jadalnia.
W koncepcji otwartego planu jadalnia zwykle znajduje się pomiędzy pokojem rodzinnym a kuchnią. Znajduje się w nim stół i krzesła. Do dyspozycji jest minimalistyczna jadalnia z wyspą kuchenną lub mniejszy pokój z półwyspem na mini bar. Taka aranżacja ułatwia właścicielom domów przygotowywanie posiłków.

Łatwiej mieć oko na swoje dzieci


Ta korzyść byłaby bardzo pomocna dla tych z was, którzy mają małe dzieci. Połączenie kuchni i pokoju rodzinnego w otwartym planie pozwoli Ci ugotować obiad, jednocześnie mając oko na dzieci. Możesz wygodnie gotować bez obaw, a Twoje dzieci będą czuły się bezpiecznie, gdy będziesz w pobliżu.

Łatwiejsze do czyszczenia

Otwarte pomieszczenie jest z pewnością łatwiejsze do czyszczenia w porównaniu z pomieszczeniem pełnym ścianek działowych. Ponieważ nie ma wielu narożników, sprzątanie pokoju byłoby znacznie szybsze.

Łatwiejsza aranżacja mebli


Przestronny pokój rodzinny-kuchnia na planie otwartym daje większą swobodę w aranżacji i doborze mebli. Jeśli lubisz minimalistyczny styl, odpowiedni dobór mebli może sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało na większe i świeższe.

Idealny na imprezy rodzinne


Do organizowania rodzinnych spotkań lub rodzinnych obiadów w domu na pewno potrzebujesz dużej przestrzeni. Jeśli masz pokój bez ścianek działowych między kuchnią a pokojem rodzinnym, to ustawienie go na większą liczbę osób nie będzie stanowiło problemu. Po prostu odłóż na bok istniejące meble i masz wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *