pistolet do pompowania koł

6 najczęściej wybieranych pistoletów do pompowania kół w 2022 roku

manometr do pompowania kół

Pistolet do pompowania kół jest narzędziem warsztatowym, niezwykle przydatnym podczas pompowania koła samochodowego, motorowego, rowerowego itp. Łatwe i szybkie dopompowanie opony umożliwia pistolet pneumatyczny. Narzędzie podłączone do wydajnego kompresora napompuje i uzupełni braki powietrza w kołach.

Najczęściej wybierane manometry do pompowania kół – aktualizacja Listopad 2022

Jakie są najczęściej wybierane pistolety do pompowania kół? Warto zapoznać się z rankingiem 6 najlepszych narzędzi warsztatowych tego typu w 2022 roku:

  • TOP 1 Pistolet do pompowania kół Wonder 1991
  • TOP 2 Pistolet do pompowania kół Wonder 2015
  • TOP 3 Pistolet do pompowania kół Wonder SUPERDAINU
  • TOP 4 Pistolet do pompowania kół Schreader Mast’Air
  • TOP 5 Pistolet do pompowania kół Rtec model H200532P
  • TOP 6 Pistolet do pompowania kół Rtec model H310

Czym charakteryzują się topowe pistolety do pompowania kół?

Poniżej przedstawiamy krótki opis każdego narzędzia ujętego w rankingu. Takie zestawienie, zawierające podobieństwa i różnice pomoże wybrać najlepsze urządzenie do prac warsztatowych. Nie bez znaczenia jest również cena. Dlatego każdy opis posiada orientacyjną kwotę, jaką należy wydać, by pompować koła jednym z pistoletów polecanych w artykule.

PISTOLET DO POMPOWANIA KÓŁ – WONDER 1991

Pistolet do pompowania kół Wonder 1991 posiada dwie skale pomiarowe. Jego zakres pomiarowy to 0,7-12 bar, a dokładność to 0,1 bar. Obudowa narzędzia pokryta jest gumą. Posiada 1,5 metrowy wąż do pompowania, a podłączenie zasilania odbywa się za pomocą GW 1/4″. Jego cena to około 310 zł

PISTOLET DO POMPOWANIA KÓŁ – WONDER 2015

Pistolet do pompowania kół WONDER 2015 ma jedną skalę pomiarową. Jego zakres pomiarowy zawiera się między 0,7 a 11 bar, przy dokładności 0,1 bara. Podobnie jak poprzednik posiada obudowę pokrytą gumą oraz wąż do pompowania o długości 1,5 m. Podłączenie zasilania odbywa się za pomocą GW 1/4″. Narzędzie dedykowane jest dla stacji diagnostyczny. Koszt pistoletu to ok. 310 zł.

PISTOLET DO POMPOWANIA KÓŁ – WONDER SUPERDAINU

WONDER SUPERDAINU to pistolet do pompowania ogumienia wyposażony w dwie skale pomiarowe. Zakres pomiarowy urządzenia to 0,7-11 bar. Dokładność pomiaru wynosi 0,1 bar. Jego obudowa pokryta jest gumą. Posiada wąż do pompowania o długości 1,5 m, a podłączenie zasilania odbywa się za pomocą GW 1/4″. Za pistolet trzeba zapłacić około 370 zł.

PISTOLET DO POMPOWANIA KÓŁ – SCHRAEDER Mast’Air

Pistolet do pompowania kół SCHRAEDER Mast’Air wyposażony jest w dwie skale pomiarowe. Jego zakres pomiarowy to 0,7-11 bar, a dokładność to 0,1 bar. Narzędzie posiada gumową obudowę, 1,5 metrowy wąż do pompowania i podłączenie zasilania GW 1/4″. Cena pistoletu wynosi około 370 zł.

PISTOLET DO POMPOWANIA KÓŁ – Rtec 200532P

Pistolet do pompowania kół Rtec 200532P wyróżnia cyfrowy wyświetlacz. Jego zakres pomiarowy mieści się w przedziale 0,7-12 bar. Dokładność wynosi 0,1 bar. Obudowę pokryto gumą. Wąż do pompowania ma 1,5 m długości, zaś podłączenie to GW 1/4″. Cena Rtec 200532P to ok. 200 zł

PISTOLET DO POMPOWANIA KÓŁ – Rtec H310

Rtec H310 to pistolet do pompowania ogumienia, który również posiada dwie skale pomiarowe. Zakres pomiarowy to 0,7-12 bar, a dokładność 0,1 bar. Obudowa pokryta jest gumą. Wąż do pompowania ma 1,5m. Zasilanie podłącza się poprzez GW 1/4″. Cena sprzętu wynosi około 190 zł.

Opisane manometry są profesjonalnymi narzędzia do obsługi ogumienia w zakresie pompowania. Przedstawione pistolety są produkowane we Włoszech z wyjątkiem Rtec. Narzędzia marki Rtec są produkowane przez firmę holenderską.

Czym zasilić pistolet do pompowania kół?

Wszystkie opisane urządzenia, aby poprawnie działać, potrzebują powietrza. Dostarcza je odpowiednio dobrany kompresor. Kompresor powinien być wydajny, posiadać duży zbiornik powietrza. Jego niewątpliwym atutem będzie ograniczona głośność podczas pracy i niski pobór energii. W warsztatach wulkanizatorskich świetnie sprawdzi się kompresor Walter GK 530/270. To sprężarka tłokowa o wymiarach 1650 mm x 660 mm x 1120 mm i wadze 134 kg. Posiada zbiornik powietrza na 270 litrów. Wytwarza ciśnienie robocze 10 barów przy mocy 3.0 kW. Do pracy potrzebuje 400 V.

Jakie automaty do pompowania kół sprawdzą się w warsztacie?

Nie tylko pistolety, o których piszemy powyżej w artykule, mogą służyć do napompowania koła. Podobną funkcję spełniają różnego rodzaje automaty do pompowania ogumienia.

Rtec W60

Rtec W60 to automat do pompowania ogumienia, który świetnie sprawdza się w większych serwisach wulkanizatorskich i na stacjach benzynowych. Jego przewody do pompowania o długości 7,6 m ułatwiają obsługę kół. Rtec W60 to urządzenie, które można zamontować na ścianie szybko i łatwo pozwala na automatyczne dopompowanie lub upuszczenie ciśnienia w oponie po ustawieniu żądanej wartości ciśnienia.

Czym napompować koło?

Bazooka Gaither

Bazooka Gaither jest kolejną propozycją dla warsztatów wulkanizatorskich, narzędzie to również służy do pompowania kół. Funkcjonuje inaczej niż pistolety, ponieważ działa na zasadzie „strzału”. Posiada duży zbiornik na sprężone powietrze, dlatego jego zaletą jest możliwość pracy bez bezpośredniego podłączenia do kompresora.  

Wszystkie opisane pistolety i urządzenia do pompowania ogumienia można znaleźć na stronie dystrybutora pod adresem www.bogusz-bls.pl- pompowanie kół.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *