Jak wykorzystać stare opony w ogrodzie?

Pewnie niejeden raz zastanawialiście się jak wykorzystać stare opony? Dekoracje ogrodowe z opon – dlaczego nie. W mgnieniu oka możesz tchnąć nowe życie w swoje stare opony samochodowe! Zamiast wyrzucać je do kosza, wykorzystaj je w swoim ogrodzie.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z potencjału starych opon samochodowych. Są świetnym sposobem na udekorowanie ogrodu. Postanowiliśmy zbadać różne patenty do użytku. W tym celu udało nam się wykonać serię ciekawych dekoracji do ogródka opon. Jeśli szukasz inspiracji, zachęcamy do przeczytania całego artykułu!

Jak zrobić doniczkę z opony?

Jest na to bardzo łatwy sposób! Na wstępie warto wspomnieć o klasycznym przykładzie wykorzystania starych opon z ogródka. Możesz wypełnić go ziemią, pomalować na zewnątrz i wyhodować roślinę w środku. Na pewno jest to jedno z wypróbowanych i bardzo pięknych rozwiązań, jak zrobić dekorację opony do ogrodu!

Ważne! Nie sadź produktów spożywczych w oponach, ponieważ w miarę degradacji opon rośliny mogą wchłonąć niektóre chemikalia z gumy.

Kwietnik z opony – dlaczego nie 🙂

Bardzo podobny pomysł do powyższego pomysłu. Donice z opon to świetne rozwiązanie na zużycie kilku opon samochodowych w garażu lub piwnicy. Możesz ułożyć je w piramidę (lub dowolny inny kształt – to zależy głównie od Twojej inwencji) i pomalować na wybrany przez siebie kolor. Posadź swoje ulubione kwiaty w tak przygotowanych rabatach. Masz nowe pomysły na piękne dekoracje opon!

Co jeszcze można zrobić z oponami w ogrodzie?

Czy płot z opon może być elementem ozdobnym i praktycznym? Pewnie, że tak!

Lubisz oddzielać klomby od trawnika? Szukasz mniej typowego rozwiązania? Użyj starych opon! Efekt tej dekoracji zależy tylko od Ciebie. Możesz wykopać kilka opon obok siebie do połowy w ziemi i użyć ich do zrobienia ogrodzenia. Następnie pomaluj je na wybrany kolor. Nie zdziw się, że taka ozdoba opony świetnie prezentuje się w Twoim ogrodzie. Będziesz zachwycony! Zwłaszcza jeśli lubisz nieszablonowe pomysły! Opony mogą również posłużyć jako zabezpieczenie skarpy.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *