Łysienie plackowate – jak sobie z nim poradzić?

Łysienie plackowate to jeden z poważniejszych kłopotów z włosami. Dotykające zarówno kobiety, mężczyzn, jak i dzieci – może powodować obniżenie jakości życia, na czele z samooceną i dobrym samopoczuciem. Nie da się ukryć, że to właśnie włosy – bujne, gęste, błyszczące – są jedną z najbardziej się rzucających w oczy „wizytówek” każdego z nas. Warto o nie dbać – niezależnie od kłopotów, z jakimi się zmagamy. Co ciekawe, łysienie plackowate dotyka nie tylko głowy, ale również innych – naturalnie owłosionych – miejsc. Jak wesprzeć leczenie łysienia plackowatego skuteczną pielęgnacją? Jakie produkty wybrać? I dlaczego warto? Przychodzimy z odpowiedzią!

Łysienie plackowate – zmora wielu kobiet

My – kobiety – uwielbiamy czuć się pięknie. Włosy to ważny element naszego wyglądu – chcemy podobać się nie tylko innym, ale (przede wszystkim!) sobie. Łysienie plackowate może dotknąć każdą z nas – spowodowane jest czynnikami związanymi z naszą immunologią, a także wysokim stresem. Na łysienie plackowate narażone są osoby zmagające się z chorobą Gravesa-Basedova czy z Hashimoto. Około 15% wszystkich chorujących stanowią osoby, które łysienie plackowate „odziedziczyły” od swoich bliskich. Niezależnie od tego na jakim tle wystąpiło łysienie plackowate – nie warto poddawać się w tej nierównej walce! Wybierając wysokiej jakości, dedykowane produkty – już niedługo problemy z utratą włosów odejdą w niepamięć!

Aby skutecznie walczyć z łysieniem plackowatym warto sięgnąć po sprawdzone witaminy:

 • witaminę D3 z lanoliny w kroplach – Visanto
 • ADEK complex – Twist-Off
 • NOYO Pro.Bio – kompleks priobiotyków
 • NOYO Hair – kompleks witamin, wspierających porost i kondycję włosów
 • Hair Care Panda – Noble Health
 • Vigalex D3

Kiedy warto udać się do specjalisty?

Nie jest tajemnicą, że proces leczenia wymaga czasu – odrost włosów na wyleczonej głowie pacjenta trwa nawet do 6 miesięcy. Na samą terapię (na przykład DCP – opierającą się na podawaniu alergenu na skórę) warto dać sobie nawet rok. Wszystko po to, by leczenie rzeczywiście przebiegło skutecznie i bezproblemowo. Jednak sama terapia to za mało – aby dobrze czuć się ze sobą na czas jej trwania, warto zadbać o włosy (tak, one nadal są na Twojej głowie!). Dlaczego nie powinniśmy zapominać o zrównoważonej pielęgnacji podczas leczenia? Ponieważ nie tylko ogniska – zwane potocznie „plackami” – pozostały na naszej głowie. Włosy powinny być w jak najlepszym stanie – tak, aby „baby hair”, które będą odrastać po zakończeniu terapii, były silne, zdrowe i piękne!

Jakie kosmetyki wybrać?

Jeśli zmagasz się z łysieniem plackowatym – jesteś w trakcie terapii bądź przymierzasz się do jej rozpoczęcia – rozważ inwestycję w profesjonalne kosmetyki, przeznaczone dla osób z konkretną „dolegliwością”. Wybierając produkty stymulujące porost włosów – możesz mieć pewność, że nie tylko dbasz o swoje włosy, ale również wspierasz proces odrastania nowych. Jednym z kosmetyków, na który warto zwrócić uwagę jest szampon H-Stimupurin, wspierający również leczenie łysienia na tle hormonalnym. W produktach do włosów szukaj ekstraktu ze skrzypu polnego oraz biotyny – oba z nich znajdziesz w szamponie na porost włosów dla kobiet marki Halier. Przekonaj się, że z łysieniem da się wygrać – odpowiednia terapia i jakościowe kosmetyki to strzał w dziesiątkę!

Aby wesprzeć leczenie łysienia plackowatego warto suplementować również produkty na stres:

 • Chillme – kapsułki na stres
 • Resiliens – suplement diety na stres
 • Pharmovit Nervocal Stres
 • Stresless – Doctor Life
 • Ashwagandha Forte – Allnutrition

Proces leczenia łysienia – szczególnie u kobiet – może wywoływać stany napięcia czy obniżenia samopoczucia. Aby optymalnie o siebie zadbać – wybierz sprawdzone produkty, którym możesz zaufać! Łysienie plackowate to spore wyzwanie – przy pomocy właściwych preparatów doskonale sobie z nim poradzisz! W trakcie leczenia zadbaj również o swoją formę i nastrój – stosując techniki relaksacyjne, uprawiając sport, zdrowo się odżywiając. Niektóre z nas będą potrzebować również psychoterapii. Pamiętaj, że wszystko jest dla ludzi! Wybierz odpowiednie preparaty do włosów i… czekaj na spektakularne rezultaty!

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *