Jak zadbać o dłonie tej zimy.

Pielęgnacja dłoni zimą.

Kto nie chce pięknych, miękkich i gładkich dłoni? Jeśli jednak Twoje dłonie są szorstkie, łuszczące się, matowe, opalone, a skóra wokół paznokcia się łuszczy, to nie jesteś sam. Zima jest ciężka dla twoich rąk. Gładkie, giętkie i miękkie we wrześniu, dłonie mogą stać się czerwone, spierzchnięte i szorstkie w styczniu. Większość z nas boryka się z podobnym problemem podczas ostrej zimy, kiedy nasze dłonie strasznie reagują na zimne powietrze i ostre wiatry w szczytowych zimach, które prowadzą do skóry jaszczurki.

Możesz również zauważyć, że martwy naskórek ma tendencję do szybszego gromadzenia się zimą, a szorstkie plamy na skórze wydają się być na całym ciele. Dzieje się tak, ponieważ zimą szybkość wymiany komórek jest zmniejszona, jeśli często myjesz ręce, możesz wypłukać wszelkie naturalne olejki pozostałe w skórze. W rzeczywistości skóra z tyłu dłoni jest cienka i pozbawiona gruczołów łojowych.

Dlatego dłonie są podatne na zmarszczki i linie. Paznokcie stają się również suche i łamliwe, łatwo łamią się lub odpryskują podczas szczytowych zim. Odsłonięcie dłoni podczas zimy może prowadzić do problemów skórnych, takich jak ból, zaczerwienienie, łuszczenie i swędzenie. Jak na ironię, myjąc ręce mydłem nafaszerowanym chemikaliami, możemy rozwinąć suche pęknięcia w skórze, dając bakteriom punkt wejścia do naszego ciała, co prowadzi do takich stanów jak egzema. Najbardziej zewnętrzna warstwa naszych dłoni składa się z olejków i wosku i pełni rolę zarówno zewnętrznej osłony, jak i osłony utrzymującej naturalne nawilżenie skóry. Bariera skóry to mieszanka białek, lipidów i olejków. Chroni Twoją skórę, a to, jak dobrze wykonuje swoją pracę, dotyczy głównie Twoich genów.

Oto kilka prostych wskazówek, jak dbać o dłonie:

  • Chroń swoje ręce, nosząc gumowe rękawiczki do prac związanych z praniem/siekaniem warzyw/oczyszczaniem itp., aby zachować wilgoć, którą już masz.
  • Zawsze myj ręce letnią wodą. Upewnij się, że woda nie jest zbyt gorąca ani zimna.
  • Ogranicz ekspozycję na wysoką temperaturę. Rękawiczki chirurgiczne są łatwo dostępne w aptece. Nałóż świeżo wyekstrahowany żel Aloe Vera na dłonie i pozostaw do wyschnięcia w naturalnym środowisku na Twojej skórze. Możesz nakładać go dwa razy w tygodniu.

Najlepszą profilaktyką jest rozpoczęcie stosowania żelu Aloe Vera, zanim dłonie pojawią się oznaki suchości. Zastosuj krem ​​z surowego mleka, jeśli masz ciemne knykcie, pomoże to rozjaśnić kolor. Czas kąpieli jest odpowiedni, aby rozpieszczać dłonie, dostarczać im olejku i nawilżać, których potrzebują.

Przed kąpielą nałóż rozgrzany olejek na dłonie i wmasuj go w skórę. Pomaga to zmiękczyć skórę. Możesz użyć oleju kokosowego, który jest bardzo odżywczy. Olej kokosowy jest znany ze swoich właściwości przeciwzapalnych, nawilżających i przeciwdrobnoustrojowych. Nakładanie oleju kokosowego na wilgotne dłonie pomaga uszczelnić wilgoć. Lub użyj czystego oleju migdałowego. Bezpośrednio po kąpieli nałóż balsam lub krem ​​nawilżający, gdy skóra jest jeszcze wilgotna. Pomaga to uszczelnić wilgoć.

Dwa razy w tygodniu wykonaj zabieg przed kąpielą, mieszając mielone migdały z twarogiem i szczyptą kurkumy. Nakładaj na dłonie. Po 15 minutach pastę delikatnie wmasować w skórę i zmyć wodą. Na noc wmasuj krem ​​w dłonie, wcierając go w skórę.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *