montażownica do opon

Jaka będzie dobra montażownica do serwisu ogumienia?

Jak wybrać montażownicę do opon?

Tak jak w przypadku wyważarek, dobrze dobrana montażownica jest nieodłącznym elementem każdego serwisu ogumienia. Jeśli zastanawiasz się, na jakie parametry montażownicy do kół zwrócić uwagę, koniecznie czytaj dalej.

Jaka montażownica do opon jest najlepsza?

Przypominamy, że główną różnicą między tymi dwoma urządzeniami jest sposób sterowania ramieniem. Montażownica półautomatyczna montażownica posiada ramię, które jest ręcznie odchylane na bok. Montażownica „automatyczna” posiada pneumatyczne ramię, które automatycznie odchyla się do tyłu i jest sterowane za pomocą pedału. W praktyce – co to właściwie oznacza? Automatyczne montażownice są łatwiejsze w obsłudze – większość operacji odbywa się automatycznie, więc są szybsze w obsłudze. Montażownica „półautomatyczna” może być idealnym rozwiązaniem jako dodatek do warsztatu. Na przykład, jeśli specjalizujesz się w mechanice samochodowej i od czasu do czasu zajmujesz się wulkanizacją, możesz śmiało wybrać taką montażownice. Jeżeli prowadzisz serwis ogumienia bądź wulkanizacja jest Twoim głównym źródłem dochodu, polecamy zakup „automatu”. Chociaż jest to trochę drogie, szybko docenisz jego zalety. Wyobraź sobie szczyt sezonu i pod bramą garażu grupa klientów czeka na wymianę opon. Taka montażownica sprawi, że będziesz pracować szybciej.

Szukając odpowiedniej montażownicy do swojego zakładu, pamiętaj o możliwości obsługi opon run flat. Do ich obsługi przeznaczony jest specjalny adapter zwany przystawką do opon nisko profilowych typu run – flat dzięki takiemu ramieniu łatwiejsza jest praca z takimi oponami, a jednocześnie chroni felgę przed zarysowaniami.

Co się stanie, jeśli użyjesz opony run flat z montażownica bez przystawki do opon?

Cóż, pamiętajmy o jednym – opona run flat powinna mocno przylegać do felgi, nawet jeśli w środku nie ma powietrza. Oznacza to, że usunięcie takich opon będzie cięższe. Tak, możesz samodzielnie zamontować szufelkę, ale spowoduje to bardzo szybkie uszkodzenie felgi (zarysowanie) i oponę. Zakup montażownicy z ramieniem, czy warto? Oczywiście montażownice z przystawkami do opon run flat są droższe. Ale czy warto je posiadać? Choć opony run flat nie zrobiły takiego rozgłosu w świecie motoryzacji, jak kilka lat temu na rynku, wiele aut jeżdżących po polskich drogach jest standardowo wyposażonych w opony z tym systemem. W sumie jest naprawdę duża szansa, że takie auto przyjedzie na Twoją wulkanizację. Jeśli przez całe życie jeździłeś na zwykłych oponach, prawdopodobnie w jakiś sposób usunąłeś przebicie opony z opon swoich klientów…, ale z drugiej strony zastanów się, ile czasu i wysiłku zmarnujesz!

Jaką wybrać montażownicę do opon z przystawką?

Radzenie sobie z takimi oponami to prawdziwy ból. Przy okazji warto też zastanowić się, jak bardzo ucierpi reputacja Twojego warsztatu, jeśli zadrapiesz u klienta felgę lub uszkodzisz oponę, co jest łatwe w przypadku samochodów typu run flat! Poczta pantoflowa jest bardzo skuteczna w naszej branży, a jeden niezadowolony klient może naprawdę zepsuć twoją opinię. Myślę, że nie ma sensu podejmować ryzyka. Przedstawiamy kilka propozycji. Pierwsza z nich to przystawka do opon Butler Plus73, kompatybilna z modelami montażownic Butler. W przypadku montażownicy firmy Rtec warto postawić na dedykowaną przystawkę do opon tej marki. Oferowana jest w bardzo atrakcyjnej cenie, w komplecie – montażownica i przystawka do opon.

Jakie koła obsługuje montażownica do opon?

Wybierając montażownicę warto zwrócić szczególną uwagę na rozmiary kół, z jakimi może sobie poradzić. Przeglądając oferty montażu montażownic w Internecie, być może zauważyłeś wiele modeli oraz parametrów, jakie mają do zaproponowania. Nasze montażownice do opon posiadają głównie dwa zakresy obsługiwanych kół – do 24 cali oraz do 26 cali.

Jaki jest właściwy kompresor do montażownicy do opon?

Chcesz, aby Twoja montażownica rzeczywiście działała przez lata bez problemów i awarii? Jednocześnie zapewnić wystarczającą wydajność pracy? Najpierw zwróć uwagę na instalację pneumatyczną. Sprężarka musi zapewniać wystarczającą wydajność podczas wdmuchiwania powietrza – aby móc zasilać montażownice. W naszym kolejnym artykule opowiemy o rodzajach kompresorów Walter dedykowanych do warsztatów wulkanizacyjnych.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *