Zastosowanie montażownicy do opon.

Do czego jest wykorzystywana montażownica do opon?

Do czego służy montażownica do opon? Montażownica to urządzenie wulkanizacyjne, które służy do montażu i demontażu opon z obręczami stalowymi i aluminiowymi.

Jakie są rodzaje montażownic do opon?

Rodzaje montażownic można podzielić ze względu na wielkość obsługiwanego koła. Są to montażownice do opon osobowych. montażownice do motocykli oraz montażownice ciężarowe. Ponadto występują mniejsze, mobilne montażownice.

Co więcej, montażownice możemy podzielić na automatyczne i półautomatyczne, ale te głównie są wykorzystywane do montażu opon motocyklowych. Budowa montażownic do kół w zasadzie jest wszędzie taka sama. Większość modeli montażownic posiada ramie odchylane do tyłu w celu łatwiejszego dostępu do koła, ale występują też montażownice, których ramię jest odchylane na bok.

Stół montażownicy również jest dostosowany do obsługiwanych kół i waha się od 4” -26”, w montażownicach ciężarowych 14’’- 56’’. Bardzo ważnym elementem w montażownicy jest zbijak opony a dokładniej ujmując jego siła – im mocniejszy, tym lepiej.

Dodatkowe wyposażenie montażownic

Montażownice mogą być wyposażone w szereg dodatkowych elementów, na przykład nakładki do wymiany kół motocyklowych czy przystawki do opon typu Run Flat, o niskim profilu. Montażownica może być również opcjonalnie wyposażona w inflator.

Montażownice do opon znajdują swoje zastosowanie głównie w warsztatach samochodowych, w których jest prowadzona wymiana opon oraz i głównie w serwisach ogumienia, ale również w klubach motocyklowych i serwisach mobilnych. Obok montażownicy niezbędnym elementem do kompletnej obsługi opon jest wyważarka do kół oraz podnośnik samochodowy.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *