Czy warto malować opony w samochodzie.

Opony to często jeden z najmniej estetycznych elementów zewnętrznych samochodu. W szczególności dotyczy to opon o wysokim profilu. A przecież opony w samochodzie to jak biżuteria u kobiety – ma błyszczeć a im bardziej tym bardziej atrakcyjna. Tej szarej oponie można nadać atrakcyjny wygląd za pomocą farby do opon Euro Black w postaci wydajnego koncentratu. Dzięki jego zastosowaniu uzyskujemy głęboką matową czerń, która nadaje bardzo ładny efekt wizualny. Euro Black do opon ma jednak szerszy zakres efektów niż tylko efekt wizualny. Zakrywa mikropęknięcia, chroni gumę przed czynnikami zewnętrznymi oraz opóźnia jej starzenie.

Jak nakładać farbę na opony?

Preparat nakładać na oczyszczone opony za pomocą pędzla, gąbki lub sprayu. Najlepsze i najtrwalsze efekty uzyskuje się pocierając czernidło do opon . Dzięki właściwościom tego preparatu można bezpiecznie pokryć całą powierzchnię opony, łącznie z bieżnikiem. Z kolei nabłyszczacz przeznaczony jest wyłącznie do pokrywania ścian bocznych i nie jest zalecany do malowania powierzchni stykających się z nawierzchnią. Po pokryciu opon farbą do opon, opony będą wyglądać jak nowe, a uzyskany efekt utrzyma się przez długi czas, ponieważ farba jest nieusuwalna. Co ważne, opony zaimpregnowane w ten sposób dłużej zachowają elastyczność i będą mniej podatne na powstawanie pęknięć powierzchniowych. Opony najlepiej zanurzyć przed odłożeniem ich na kilka miesięcy pod koniec sezonu.

Jak się zabrać do zrobienia tego dobrze?

  1. Najpierw należy usunąć większe zabrudzenia
  2. Można przy okazji również spłukać większy brud z samochodu, aby uniknąć ponownego zabrudzenia opon np. podczas użycia sprayu z farbą. Przy użyciu karcher -a  kierować  przepływ wody na opony usuwając kamyki i błoto.
  3. Użycie odpowiednich środków nie zawierających nabłyszczacza zapewni większą przyczepność preparatu Euro Black. Najlepiej używać produktów niewoskowanych.
  4. W przeciwnym razie błyszczący charakter tej formuły może zmniejszyć przyczepność bieżnika, czego nie chcemy.
  5. Zamiast szorować opony szamponem, użyj aktywnej piany. Istnieją również specjalne specyfikacje, takie jak płyny i pianki APC (All Purpose Cleaner) lub produkty przeznaczone wyłącznie do czyszczenia opon. Groomerzy często pomagają sobie w czyszczeniu opon miękką szczotką lub szczotką.
  6. Spłucz pianę i osusz opony – tak jak cały samochód.
  7. Na koniec nałóż warstwę środka konserwującego Euro Black odpowiednio rozcieńczonego w proporcji 3:1 (woda + preparat), następnie należy energicznie wstrząsnąć preparatem w celu uzyskania odpowiedniej konsystencji preparatu.
  8. Nakładanie Czernidła do opon Euro Black jest wyjątkowo łatwe w zastosowaniu, można go nałożyć za pomocą pędzla lub natryskowo.

Gdzie można kupić taki preparat do opon – klikając w link przechodzicie do sklepu dystrybutora –

Farba do opon Euro Black.

Similar Posts

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *